Derbimäng esiliigas lõpes liider Põlva/Arcwoodi kindla võiduga

23.02.2021

Meeste esiliigas toimus vabariigi aastapäeva eelõhtul tänavuse hooaja teine Põlva-derbi. Oktoobris etendatud tasavägist linnasisest võitlust sel korral ei nähtud ning täiseduga jätkav Põlva/Arcwood alistas noortest koosneva Coopi 39:19 (20:11).

Kahe Põlva meeskonna näol oli tegemist tõelise kogemuse ja noorus vastasseisuga. Arcwoodi koosseisu kuulub ridamisi Eesti meistreid ja ekskoondislasi, samas kui Coopi ridades pallis ainult kaks täisealist noormeest. Neistki tähistas Kermo Saksing 18. sünnipäeva vaid kaks päeva enne kohtumist.

Toodud tõsiasjadest hoolimata möödus tiimide oktoobrikuine esimene vastasseis vägagi tasavägiselt ning Arcwood kallutas mängu enda kasuks alles lõpuhetkedel, võites 24:23. Sama kordust ei soovinud esiliiga liider ilmselt näha ja alustas teravalt. Veiko Tigasoni ja Priit Jõksi väravate abil mindi 4:1 ette.

Coop sai mängu sisse ning peagi heastas Randel Matthias Lepp varem posti visatud karistusviske ja vähendas kahe tabamusega kaotusseisu minimaalseks, 5:4. Uuesti rebisid kogenumad põlvalased väikse vahe sisse, kuid 18. minutil tuli Saksingu täpsest viskest siiski 10:8.

Seejärel pommitas Rasmus Käo kolm väravat järjest, tabasid teisedki ja vaheajaks tuli Jõksi avapoolaja kuuendast tabamusest Arcwoodi edu 20:11. Riietusruumist väljus Coop küll võideldes, aga vastaste füüsiline kaitse ja kavalad lahendused rünnakul ei lubanud noortel sel korral ohtlikuks saada.

Seisul 21:13 tegi Arcwood 5:0 vahespurdi ja Jõks viis kiirrünnakust meeskonna juba 26:13 juhtima. 15-väravaliseks kasvas vahe 41. minutil ja lõpuvile kõlades olid Põlva/Arcwoodi võidunumbrid 39:19. Jõks viskas võitjate kasuks kümme ja Tigason viis väravat. Kaotajate poolel tabas Lepp kaheksa ja Saksing viis korda.