Esiliiga avaringi viimased võidud said Valga Käval ja HC Tallinn 2

09.01.2022

"Olen poolel teel su juurde," kõlas ühe tuntud ansambli laulus veerandsada aastat tagasi. Sama kaugele jõudis pühapäeval meeste esiliiga 2021/2022 hooaeg – pooled mängud on peetud. 11. vooru viimastes kohtumistes alistas Valga Käval kodus TKA/Audentese 33:32 (16:13) ning HC Tallinn 2 oli samuti kodusaalis 33:27 (21:11) üle SK Tapa/Tapa VSK-st.

Pika teekonna põhjapiirilt lõunapiirile võttis ette Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes, keda võõrustas Valga Käval. Mõlemal meeskonnal puudus senise hooaja parim snaiper, sest Marten Mitt ja Matthias Männik ei teinud kaasa. Ehkki liigatabelis lahutas meeskondi kaheksa punkti, pakuti tõeline põnevuslahing.

Kodumeeskond haaras avapoolajal ohjad ja Adrian Utsar viis Kävali 15. minutil 10:4 juhtima. Seitse minutit hiljem tegi Kert Mõistus juba 14:7 ja ehkki TKA/Audentes viskas neli vastuseta väravat, jäid pealinlased ilma kolmanda kaheminutilise karistuse saanud Hugo Liivist. Vaheajaks juhtis Käval 16:13.

Külalised alustasid teist pooltundi isukalt ja jõudsid Markus Leidsaare viske läbi 42. minutil 22:22 viigini. TKA/Audentes sai 6:1 vahespurdi lõpetuseks Marti Neudorfi viske järel ka 24:22 juhtima. Tallinlaste read aga hõrenesid veelgi, sest ka Kaur Tamme nägi enda ees punast kaarti ning Karl Martin Kiis viis Kävali 50. minutil uuesti ette, 27:25.

Sama mehe kohtumise kümnes tabamus kallutas ülipõnevate lõpuminutitega mängu lõpuks valgalaste 33:32 võiduks. Mõistus ja Karl Martini noorem vend Ken Rasmus Kiis lisasid võitjate kasuks kuus väravat. TKA/Audentesel tabas Rasmus Eensaar kaheksa, Leidsaar kuus ja Karl Kõverik viis korda.

Koduses Viimsi saalis tänavu vaid võite tunnistav HC Tallinn 2 võõrustas viimasest neljast mängust kolm võitnud SK Tapa/Tapa valla Spordikooli. Kohtumine algas tasavägiselt ja kümnendaks minutiks oli seis 5:5. Siis tabasid võõrustajatel järjest Kristjan Järv, Taavi Tibar ja Heinart Heinmets, aga punase kaardi sai Andreas Kommer.

Tapa vähendas korraks vahe minimaalseks, kui Aleksandr Vassiljuk 15. minutil seisuks 9:8 viskas ning viis minutit hiljem oli Tallinn 2 ees 13:10. Avapoolaja viimased kümme minutit möödusid aga täielikult pealinlaste kontrolli all – see periood võideti 8:1 ja puhkepausile minnes oldi 21:11 juhtimas.

Võiduvõtmeid käest ei antud ja lõpuvileks oli Tallinn 2 paremus 33:27. Eesti ekskoondislased skoorisid tõhusalt, sest Tibar viskas üheksa, Jorma Käsper seitse ning Järv ja Sten Toomla neli väravat. Tapa kasuks tabas Vassiljuk seitse ning Anti Lanno, Ailar Puhasmets, Trivo Vaigurand ja Hardo Levo kolm korda.

12. Viljandi SK/Pärnu 11 0 1 10 260:392 1

Paremad väravakütid: Rando Sein (TÜ) – 135, Kermo Saksing (Coop) – 91, Danel Žigadlo (Tallas/TSK) – 90, Mark Tjurlik (HCT/Mustamäe) – 89, Ailar Puhasmets (Tapa) – 80, Kristjan Heinla (Viljandi/Pärnu) – 69, Ragnar Põldma (HCT/Mustamäe) – 66 ja Aleksandr Vassiljuk (Tapa) – 64 väravat.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

18.01.  18:00  HC Kehra/Primend – Tartu Ülikool (Kehras)

20.01.  19:00  HC Viimsi – HC Tallinn/Mustamäe (Viimsis)

21.01.  20:00  Põlva/Arcwood – SK Tapa/Tapa valla Spordikool (Põlvas)

23.01.  16:30  HC Tallinn 2 – Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes (Viimsis)

23.01.  18:00  Viljandi Spordikool/Pärnu – Põlva Coop (Viljandis)

Pildil: Hetk HC Tallinn 2 – SK Tapa/Tapa VSK kohtumisest. Viskel pealinlaste võidumängus seitse korda tabanud Jorma Käsper. (Foto: Marie-Johanna Kippar/EKL).