Esiliigas sai Põlva/Arcwood teise suureskoorilise võidu

24.09.2021

Reede õhtul võtsid meeste esiliiga raames Põlvas teineteiselt mõõtu mitu aastat kaotuseta püsinud Põlva/Arcwood ning liiga uustulnuk Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes. Kogenud võõrustajad said noortest külalistest jagu tulemusega 39:22 (21:11).

Avavoorus eelmisel nädalal alustas Põlva/Arcwood kindla, 35:21 võiduga samuti noortest koosneva SK Tapa/Tapa VSK üle. TKA/Audentes aga hakkas päris korralikult vastu teisele esiliiga soosikuteringi kuuluvale tiimile ning kaotas kohtumise HC Tallinn 2 vastu tulemusega 24:35.

Põlva/Arcwood ei kavatsenud noortele pealinlastele külalislahkust osutada ning alustas võimsalt. Skooriti laial rindel – viie minutiga said viis mängijat käe valgeks ning kodumeeskond juhtis 5:0, enne kui Kristofer Mell külaliste väravaarve avas.

Kui Veiko Tigason oli põlvalased seitsmendal minutil juba 8:1 ette viinud, keeras TKA/Audentes vastaste väravakraani paariks minutiks kinni ning kõmmutas ise kolm järjestikust tabamust.

Arcwoodi edu stabiliseerus pikemaks ajaks kuuele-seitsmele väravale, ent poolajavile eel rebiti veelgi enam eest ning Priit Jõks tegi enne puhkepausi seisuks 21:11. Teise pooltunni algul läks külalistel jälle üle viie minuti aega esimese tabamuse kirja saamiseks.

Mario Karuse värava järel kasvas Arcwoodi edu 13-väravaliseks ning tallinlase Karl Kõveriku täpsele viskele vastasid põlvalased veel kolme tabamusega. Tõsi, vahepeal tõrjus 16-aastane Tanel Kütt ekskoondislase Karuse karistusviske.

Võõrustajatel tabasid korduvalt Margo Piksööt ja Mihkel Tamm, TKA/Audentese poolt vastutas mitu minutit järjest skooritegemise eest Rasmus Eensaar. Noored pealinlased võitlesid lõpuni ning positiivne oli seegi, et karistusvisketõrje sai kirja meeskonna teinegi puurivaht Tristan Villomann, kui peatas Sergei Ljubtšenko katse.

Lõpuvile kõlades olid Põlva/Arcwoodi meeskonna võidunumbrid 39:22 ning ka peatreener Romet Oone laupäevaseks sünnipäevaks kena kingitus tehtud. Piksööt viskas seitse, Tamm kuus ning Jõks ja Karuse viis väravat. TKA/Audentese kasuks tabasid Mell, Eensaar ja Jasper Arnover neli ning Kõverik kolm korda.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

26.09.  13:00  Valga Käval – HC Kehra/Primend (Valgas)

26.09.  16:30  HC Tallinn 2 – HC Tallas/Tallinna Spordikool (Viimsis)

3.10.   16:00  HC Tallas/Tallinna Spordikool – Põlva/Arcwood (Arukülas)

Pildil: Hetk tänasest esiliigamängust Põlva/Arcwoodi ja TKA/Audentese vahel, läbimurdel põlvalaste kasuks kuus väravat visanud Mihkel Tamm. (Foto: Helin Potter).