Koondise mängujuht Kristo Voika siirdub uueks hooajaks Tšehhimaale

28.05.2019

Eesti koondislaste siirdumine parematele jahimaadele jätkub. Märtsis said uueks hooajaks lepingud tugevatesse klubidesse Dener Jaanimaa ja Andris Celminš, nüüd avalikustati Kristo Voika üleminek. Rahvusmeeskonna mängujuht sõlmis lepingu Tšehhimaa kõrgliiga tippu kuuluva Nove Veseli TJ Sokoliga.

28-aastase Voika jaoks on tegu karjääri neljanda välisklubiga sama mitmes riigis. Aastatel 2013-15 tuli mängujuht kahekordseks Soome meistriks Riihimäe Cocksiga, 2017. aastal pallis pool hooaega Türgi kõrgliigas Serik Belediyespori eest ning tänavu esindas Saksamaa tugevuselt neljandal liigatasemel TSG Söflingeni.

"Hooaeg oli nagu ameerika mäed – oli häid, oli keskmisi mänge ja sekka sattusid ka mõned päris kehvad esitused. Variant Sokoliga tekkis juba tükk aega tagasi. Peatreener käis Saksamaal mu mängu vaatamas ja rääkisime hiljem pikalt. Jättis väga sümpaatse mulje ning usun, et koostöö hakkab meil sujuma," sõnas esimese eestlasena Tšehhimaale siirduv Voika.

"Sõlmisin standardse aastase täisprofilepingu võimalusega aasta võrra pikendada. Kohe algul tehti selgeks, et mind palgatakse põhimängujuhiks ja treener on juba pikalt seletanud, millist rolli ja mängu minult oodatakse," lisas Voika, kes tänavu viskas Baden-Würtembergi Oberliga-nimelises sarjas 23 mänguga 68 väravat visanud.

108 aastat tagasi asutatud spordiklubi TJ Sokoli käsipalliosakond loodi 1970 ning vahel nimetataksegi klubi Hazena Nove Veseli (hazena – käsipall tšehhi keeles). Kõrgliigas mängiti alles kolmandat hooaega ja põhiturniir lõpetati neljandana. Veerandfinaalis kaotati küll kolmekordsele Euroopa meistrite karikavõitjale Praha HC Duklale mängudega 1:3 ja saadi lõpuks viies koht.

"Tegemist on ambitsioonika ja suhteliselt uue tulijaga. Kolmas aasta tipptasemel ja juba mõeldi medalitest, uuel hooajal plaanitakse mängida eurosarjas, mis mõjutas minugi liitumisotsust. Lisaks on klubis korralik noorte arenguprogramm ja üldse tundus kõik väga professionaalne," selgitas Voika.

Tšehhimaa käsipall on viimastel aastatel suure arenguhüppe teinud ja meeste rahvuskoondis sai mullusel EM-finaalturniiril ajaloo parima, kuuenda koha. Sokoli palluritest kuuluvad koondiseringi väravavaht Vit Schams ja paremäär Jakub Šterba. Kuni 20-aastaste EM-il võideti mullu ühe Sokoli mängija kaasabil teise divisjoni turniir.

"Rääkisin meeskonnakaaslasega Söflingenis ehk Lukaš Frančikiga, kes väitis, et koduse meistriliiga ülemine ots on kõik täisprofid ning võrdles taset Saksamaa kolmanda liiga tipuga. Nägin veerandfinaale Dukla vastu ja väga hea tase oli. Väljamüüdud saalis tegid fännid põrgulärmi ja lust oli vaadata," kirjeldas Eesti koondise mängujuht.

Pildil: Kristo Voika uue koduklubi särgiga, kus kirjas sõlmitud lepingu lõpptähtaeg. (Foto: EKL).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP