Mängija arvab. Kristian Käbi: kahe punkti peale me pidama ei jää

15.01.2021

Neli kuud pärast meeste meistriliigas debüteerimist sai Raasiku/Mistra tabelisse esimesed punktid, kui kolmapäeval alistati võõrsil SK Tapa/N.R. Energy 28:27. Üheks võidu võtmeks oli väravapostide vahel suurepäraseid tõrjeid teinud Kristian Käbi.

Raasiku/Mistra meeskond kuulub HC Tallase süsteemi ja mulluse esiliigahooaja järel ühineti Aruküla/Audentesega ning debüteeriti uue nime all kõrgemas seltskonnas. Üheksa esimese vooruga punkte ei teenitud ja mitmed kaotusedki olid suureskoorilised. Tapa vastu näidati uut kvaliteeti, juhiti paaril puhul nelja väravaga ning kirjutati tabelisse esimene võit.

"Võidul on mitu põhjust, üks neist kindlasti kolleeg Mikola Naumi puudumine vastaste väravasuult. Aga tegime ise hea mängu kaitses ning erinevalt tavapärasest, ka rünnakul. Kui meil muidu on raskusi 20 värava viskamisega, siis nüüd olime visetel palju kindlamad ja täpsemad," analüüsis Kristian Käbi meeskonna esimest liigavõitu.

"Kaotustejada meid tegelikult liigselt ei surunud, ehkki eks iga mängija tahab võita. Kahe võistkonna kokkupanekul läheb alati aega, enne kui koostöö klappima saadakse. Hakkasime kõvasti vastu Viljandile, juhtisime Kehra vastu kolm minutit enne lõppu – seega häid märke oli varemgi," sõnas 26-aastane väravavaht.

"Tervikuna on meil küllalt noor võistkond ja kaotused pigem motiveerisid meid veel tõsisemalt tööd tegema. Kahe punkti peale me nüüd küll pidama ei tahaks jääda. Tapa on tabelis vaid kolme silma kaugusel, seega esimeseks eesmärgiks võiks olla nende kinnipüüdmine," lootis Käbi punktisaagi kasvamisele.

Väravavahi kohta veel noor Käbi jõudis käsipalli juurde suhteliselt hilja ning on suure osa karjäärist maadelnud vigastustega. Sellest hoolimata kuulus toona 17-aastane ja Audenteses õppinud puurivaht HC Kehra nimekirja, kui 2012. aastal nii Eesti kui ka Balti liigas kuldmedalid võideti. Käbi siiski tunnistab, et kaasa ta liiga palju ei mänginud.

"Alustasin tõsisemalt käsipalliga alles 14-aastaselt. Olin nädal aega trennis käinud, kui ühel C-klassi turniiril parimaks väravavahiks tunnistati ja valik oli langenud. Vigastused on kahjuks mind pidevalt kimbutanud, ainuüksi põlveoperatsioone on tehtud kolm tükki," jutustas Käbi, keda Raasiku/Mistra peatreener Jüri Lepp peab väga kohusetundlikuks treenijaks.

Käbi kuulus Eesti U20 koondisse, kes 2014. aastal pääses osalema Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile Austrias. Ent juba aasta varem debüteeris ta 19-aastaselt meeste koondises, tehes kaasa rahvusvahelise turniiri Riias ja võiduka maavõistluse Soomega. Saadetud kogemust hindab väravavaht väga kõrgelt.

"Riiga võttis peatreener Jüri Lepp kaasa noored väravavahid, aga saime magusa võidu turniiril esikohale tulnud Leedu üle. Soome vastu seisis Marius Aleksejev, nii et platsile ma ei pääsenud. Aga saadud kogemus oli võimas, sest kogenud mängijatelt nagu näiteks Martin Johannson õppisin väga palju," meenutas Käbi.

Käsipall pole ainus spordiala, millega insenerina töötav Käbi tegeleb. "Minu hobiks on ka motokross, mis suvel – kui käsipallimänge pole – annab jõudu ja vastupidavust ning mulle väga meeldib," tunnistas Tallinna Tehnikakõrgkooli mehaanikainseneri erialal lõpetanu.

Pildil: Raasiku/Mistra väravavaht Kristian Käbi tõrjumas Eesti koondise ja Põlva Serviti mängujuhi Alfred Timmo viset. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP