Naiste käsipallihooaeg algas valitseva meistri võiduga

22.09.2022

Naiste käsipallihooaeg on traditsiooniliselt jagatud kaheks, kui esimesel poolaastal mängitakse karikaturniir ning selle järel alustatakse meistrivõistlustega. Täna alanud karikaturniiril kohtusid Kristiine spordihoones Reval-Sport/Mella ja SK Tapa/Tapa valla SK. Võistluste käigus mängivad kõik naiskonnad korra omavahel läbi ning sellele järgnevad finaal ja pronksikohtumine novembri lõpus.

Tänane kohtumine oli võrdne umbes üheksa minutit, kuid siis tekkis Tapal tõsiseid probleeme realiseerimisega ning Anastasija Bušina väravate toel tegid võõrustajad tugeva vahespurdi. 16. minutil näitas tablool seis juba 11:5 Mella kasuks. Reval-Spordi naised skoorisid laialdaselt, kui esimese poolaja lõpuks oli väravaid visanud juba üheksa mängijat ja garderoobi minnes juhiti 20:11.

Teine poolaeg algas kordamööda skoorides ning külalised vahet suuremaks ei lasknud. Karina Kuul hoidis Tapat mängus ning viskas 43. minutil juba oma kaheksanda värava ja tegi seisuks 20:28. Reval-Sport hoidis lõpuni kindlat edu ja vastased enam ohtlikuks ei saanud. Lõppskooriks viskas Marta Vinogradova 39:29.

"Kõik tüdrukud on särasilmselt uut hooaega oodanud ning see kajastus ka tänases kohtumises. Alguses saime hea emotsiooniga minema ning suutsime esimesel poolajal seda minekut hoida. Teisel poolajal eduseisus olles lasime jala natuke lõdvaks, kuid siiski oli ka täna palju positiivset. Peame nõrki kohti parandama ja järgmises matšis juba paremini esinema. Väga hea oli taas platsil näha Tapa võistkonda," kommenteeris Bušina hooaja avalööki.

Reval-Spordi kasuks viskas Bušina 12 väravat ning Tapa eest tabas Karina Kuul üheksal korral. Karikavõistlused jätkuvad juba täna õhtul, kui Tabasalus lähevad vastamisi kohalik Audentes ja Reval-Sport/Kopli.

Naiste karikavõistluste esimesed mängud:

21.09 17:45 Kristiine Sport Reval-Sport/Mella - SK Tapa/Tapa valla SK 39:29 (20:11)
22.09 19:30 Tabasalu Gümnaasiumi spodisaal HC Tabasalu/Audentes - Reval-Sport/Kopli
27.09 19:15 Aruküla kooli spordisaal Aruküla/Mistra - Reval-Sport/Mella
02.10 15:30 Tapa Spordihoone SK Tapa/Tapa valla SK - HC Tabasalu/Audentes

Pildil: Anastasija Bušina 12 väravat aitasid Reval-Sport/Mellal hooaja edukalt avada (Foto: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner