Põlva Coop noppis esiliigas seitsmenda võidu

02.12.2021

Veel üks edasilükatud kohtumine peeti neljapäeval meeste esiliigas, seekord kuuendast voorust. Põlva Coop sai kodusaalis hooaja seitsmenda võidu, alistades Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentese tulemusega 38:24 (21:12).

Mesikäpa hallis platsile jooksnud meeskonnad olid seni saanud vastupidiseid tulemusi – seitsme mänguga oli Põlva Coopil kuus võitu ja üks kaotus, Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentesel aga üks võit ja kuus kaotust.

Võõrustajatel puudus nende parim snaiper Kermo Saksing, kes naasis hiljuti esindusmeeskond Servitiga pikalt Venemaa-reisilt. See tõsiasi ei takistanud Coopil mängule head algust tegemast – üheksandaks minutiks juhiti pärast Joao Goncalo Coelho väravat 6:1.

Külalised said esimesest kohmetusest üle ja hakkasid vahet vähendama. Hästi tabasid Rasmus Eensaar ja Karl Kõverik ning viimase viskest tuli 14. minutil 9:6. Coop vastas kolme vastuseta väravaga ja Priit Luuk-Luuken tegi seisuks 12:6. Mõnda aega pommitati resultatiivselt kordamööda, siis vahe jälle rebenes.

Ehkki TKA/Audentese väravavaht Mikk Kaspar Piirsalu tõrjus Randel Matthias Lepa karistusviske, tabas kaks korda järjest Reio Kähr ning Karl Markus Kannel tulistas karistusviskest 19:10. Poolaja võitis Coop 21:12, Kannel ja Lepp olid mõlemad visanud kuus väravat.

Teise pooltunni algul keerasid põlvalased vastaste väravakraanid seitsmeks minutiks kinni ning Kanneli tabamuse järel juhiti 37. minutil 24:12. Pikalt mängiti nii, et Coop vastas igale pealinlaste tabamusele kahega ning viimase kümne minuti alates oli seis 32:16.

Coop võttis lõpuks kindla võidu tulemusega 38:24. Kannel viskas kümme, Lepp seitse ja Luuk-Luuken viis väravat. Kaotajate ridades olid täpsemad Eensaar ja Kõverik viie ning Kaur Tamme viie tabamusega.

Kogutud 14 punktiga tõusis Coop vaid kahe silma kaugusele liider HC Viimsist. Esikolmikusse kuulub veel ka Põlva/Arcwood, kel kaaslinlastega sama palju punkte, aga mäng varuks. TKA/Audentes jätkab kahe punktiga ja kümnendal tabeliastmel.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

7.12.   18:00  HC Kehra/Primend – SK Tapa/Tapa valla Spordikool (Kehras)

7.12.   19:30  Tartu Ülikool – Viljandi Spordikool/Pärnu (Tartus)

9.12.   13:00  Valga Käval – Põlva Coop (Valgas)

9.12.   18:30  HC Tallas/Tallinna Spordikool – Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes (Kuristiku Gümnaasiumis)

10.12.  20:00  Põlva/Arcwood – HC Viimsi (Põlvas)

12.12.  16:30  HC Tallinn 2 – HC Tallinn/Mustamäe (Viimsis)

Pildil: Põlva Coop oli TKA/Audentese jaoks liiga kõrge lennuga, Karl Markus Kannel (palliga) viskas võidumängus kümme väravat. (Foto: Helin Potter/EKL).