Põlva Spordikool haaras A-klassi karikafinaalis kindla "poolajaedu"

18.10.2019

Reede õhtul peeti Viljandis noormeeste A-klassi tänavuste karikavõistluste finaali esimene vaatus. Põlva Spordikool alistas avakohtumises Viljandi Spordikooli 25:15 (12:7) ning sai 8. novembril Mesikäpa hallis toimuvaks kordusmänguks küllalt kindla edu.

Kohtumine algas väravatega meistriliigakogemustega mängijate poolt – tabasid Alfred Timmo ja Mihkel Lõpp. Kaheksandaks minutiks juhtisid külalised 4:1 ja viis minutit hiljem 6:2. Mulgid tulid lähemale ja Kevin Hunt tegi 22. minutil seisuks 8:6. Siis hoidis Põlva vastaseid kaheksa minutit "kuival" ja Jaanus Peeter Rüütli värava järel juhiti juba 12:6 ning poolajaks 12:7.

Teise pooltunni algul tõi Hendrik Koks kahe tabamusega kodumeeskonna küll nelja värava kaugusele, ent kuidagi ei suudetud pidurdada Timmot, kelle väravate abil spurtis Põlva 40. minutiks 17:9 eduseisu. Lähemale kui kuus väravat Viljandi ei saanudki ning lõpuvileks kasvatasid põlvalased edunumbrid kahekohaliseks – 25:15.

Esmaspäeval meeste rahvuskoondisega liituv Timmo viskas kümme, Rüütli viis ning Kermo Saksing ja Mathias Rebane kolm väravat. Kaotajate poolel olid täpsemad Koks kaheksa ning Lõpp ja Aleksander Pertelson kahe tabamusega.

Pildil: Põlva Spordikooli A-klassi noormehed (esiplaanil viis väravat visanud Jaanus Peeter Rüütli) astusid suure sammu karikavõidu suunas. (Foto: Helin Potter/arhiiv).