Põneva Põlva-derbi võitnud Arcwood pikendas kaotuseta seeria 50 mänguni

07.01.2022

Meeste esiliigas peeti reede hilisõhtul põnevusmäng liigatabeli kahe esimese vahel. Kahe Põlva meeskonna vastasseisus alistas Põlva/Arcwood tulemusega 30:25 (15:13) Põlva Coopi ning pikendas kaotuseta seeria esiliigamängudes poolesajani. Arcwoodil on ühe vähempeetud kohtumise juures 20 punkti, Coopil ja HC Viimsil kaks silma vähem.

Viimati kohtusid Põlva meeskonnad veebruaris ja siis sai Arcwood ülekaaluka, 39:19 võidu. Kaks eelnevat omavahelist mängu olid aga vastupidiselt, väga tasavägised. Ent ka siis ei saanud noortest koosnev Coop kogenud "woodydest" jagu – kaotati 28:30 ja 23:24.

Põlva/Arcwood alustas soosikule kohaselt – Priit Jõks viis kahe täpse viskega "kodumeeskonna" juhtima. Kohe vastas samaga Karl Markus Kannel ning kaheksandaks minutiks oli seis 4:4. Siis rebis Arcwood kolmega ette, kui Jõks tegi 12. minutil 7:4, ent jälle olid Coopil vastused olemas ning Kevin Pütt viigistas kolm minutit hiljem mänguseisu.

Noored põlvalased jäid aga seitsmeks minutiks väravata ja Arcwood kasutas seda aega 4:0 vahespurdiks – Rasmus Käo tabamuse järel juhiti juba 11:7. Ehkki värskelt Eesti rahvuskoondises debüteerinud Kermo Saksing eksis karistusviskel, hakkas Coop jälle vahet kinni nõeluma.

Viigivärav tuli Reio Kähri viskest 27. minutil, kohe vahetasid väravaid Jõks ja Saksing, kuid avapoolaja lõppsõna jäi ekskoondislastele Raido Peedomaale ja Olari Paumetsale, kes aitasid Arcwoodi puhkepausile 15:13 eduseisus. Esimesel pooltunnil sai käe valgeks 16 pallurit, Jõksi ja Kanneli arvel oli viis väravat.

Riietusruumist naastes tabati veidi aega kordamööda, aga seisult 17:15 spurtis jälle Arcwood. Neli tabamust neljalt mehelt ja Jõksi käe läbi tuli 38. minutil kohtumise suurim vahe 21:15 näol. Võitlemast Coop ei loobunud ja 46. minutil tegi Pütt seisuks 23:20.

Lähemale Coop siiski ei saanud ning kogemused olid sel korral noorusest üle. Arcwoodi tänaõhtuse koosseisu palluritel oli kamba peale 47 Eesti meistritiitlit ja 157 mängu rahvuskoondises, Coopi noortel seisid sarnastes lahtrites numbrid null ja üks.

Arcwood võttis 30:25 võidu ja võib tähistada juubelit – esiliigas ollakse nüüd kaotuseta poolsada järjestikust mängu! Jõks viskas võitjate kasuks kümme, Paumets kuus ning Siivo Sokk ja Margo Piksööt kolm väravat. Kaotajatel tabas Kannel kaheksa, Randel Matthias Lepp viis ja Joonas Vassiljev neli korda.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

9.01.   13:00  Valga Käval – Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes (Valgas)

9.01.   16:30  HC Tallinn 2 – SK Tapa/Tapa valla Spordikool (Viimsis)

18.01.  18:00  HC Kehra/Primend – Tartu Ülikool (Kehras)

20.01.  19:00  HC Viimsi – HC Tallinn/Mustamäe (Viimsis)

21.01.  20:00  Põlva/Arcwood – SK Tapa/Tapa valla Spordikool (Põlvas)

Pildil: Hetk esiliiga tippmängust kahe Põlva meeskonna vahel, viskel Arcwoodi võidu kasuks kuue väravaga panustanud Olari Paumets. (Foto: Helin Potter/EKL).