Tallas oli Oskarist üle teiseski mängus ja jõudis finaalturniirile

14.04.2019

Tänavuse hooaja Eesti meistrivõistluste meeste esiliigas on selgunud kõik finaalnelikusse pääsenud tiimid. Viimasena kindlustas seal koha HC Tallas, alistades veerandfinaali kordusmängus Tallinna Oskari 27:21 (17:11). Kahe mängu koondtulemusena olid Tallase võidunumbrid 48:38.

Avakohtumise neljapäeval tulemusega 21:17 võitnud noored tallaslased ei soovinud kogenud peatreeneri Jüri Lepa käe all midagi juhuse hooleks jätta ning alustasid võimsalt. Kaks tabamust Markus Oliver Mädolt, üks Indre Lemberilt ning kolmandaks minutiks juhiti 3:0. Oskar tuli mängu tagasi ja kuus minutit hiljem olid tablool viiginumbrid 4:4.

Tasavägine mäng jätkus kuni 20. minutini, kui Ragnar Põldma kaks järjestikust tabavat karistusviset oli Oskari jälle 9:9 viigiseisuni aidanud. Siis aga tegi Tallas kaheksa minutiga 7:0 vahespurdi! Selle aja jooksul tabas Mädo kolm ja Marek Karu kaks korda, külalised oli ees 16:9 ning poolajavileks 17:11.

Teise pooltunni algul hakkas Oskar vahet vähendama, kui kahel korral olid täpsed nii Põldma kui Ergo Koskela, samas kui vastaste poolel jätkas pommitamist Mädo. 35. minutiks oli võõrustajate poolt vaadatuna seis 14:19. Neljanda pallurina tänavu saja esiliigaväravani jõudnud Põldma tabas kaks korda veel ning vahe kuivas juba kolmele väravale.

Tallas võttis ette järjekordse vahespurdi – Mädo, kaks korda Martti Viitkar ja sama palju Karu ning 46. minutil oli eduseis jälle turvalisena tunduv 24:16. Siitpeale tuli väravaid visalt ja Tallas sai 27:21 võidu. Võitjate poolel viskas Mädo üheksa ja Karu seitse väravat, Oskari kasuks tabas Põldma samuti üheksa korda.

Seega said mõlemas veerandfinaalis edasi põhiturniiril vastasest tagapool lõpetanud meeskonnad. Pudenejate hulgas olid nii mullune hõbe HC Tallinn 2 kui kahe viimase hooaja neljas tiim Oskar. Kahe nädala pärast toimuval esiliiga finaalturniiril kohtuvad poolfinaalides Põlva/Arcwood – HC Tallas ja Viljandi Spordikool – Tartu Ülikool.

Pildil: Kui veerandfinaali avamängus aitas Tallast 8 väravaga esindusmeeskonna mees Marek Karu, siis nüüd tabas 9 korda Markus Oliver Mädo. (Foto: HC Tallinn/arhiiv).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP