Oskar sai teise võidu, alistades kindlalt HC Kehra/Primendi

31.10.2020

Meeste esiliiga kolmanda vooru lõpetas mäng Tallinnas, Kristiine spordihoones, kus Tallinna Oskar kirjutas liigatabelisse teise võidu, olles kindlalt üle HC Kehra/Primendist, tulemusega 34:21 (19:12).

Eelmisel hooajal olid nende kahe meeskonna mõlemas omavahelises kohtumises peale jäänud kehralased, samas kui tunamullu jällegi võitis kahel korral Oskar. Külalised saabusid Tallinnasse ilma mitme kogenud pallurita, sest puudu olid nii Indrek Lillsoo, Jaan Kauge kui ka Kaupo Liiva. Nooruslikus tiimis oli koguni neli 16-aastast mängijat.

Kolmandal minutil oli mänguseis veel 1:1. Siis spurtis Oskar, kel tabas hästi Polad Mahmudov ning kümnendal minutil oli kodumeeskonna edu juba 6:1. Kolm minutit hiljem tuli Kristo Kiipuse tabamuse järel juba 9:2. Viis minutit olid mõlemad tiimid väravata, ent poolaja lõpp läks tõeliselt lahtiseks ja väravaterohkeks.

Ekskoondislane Priit Kotsar viis Oskari 26. minutil 15:7 juhtima, hetk hiljem kasvatas Markus Kirsberg edu veelgi. Kehralased aga võitlesid tublilt – kaks tabamust järjest Pavel Semenkovilt ja üks platsi noorimalt pallurilt, 16-aastaselt Martin Tanilt, vähendasid vahe kuuele väravale. Viimaste minutite väravasaju lõpuks mindi puhkama seisul 19:12.

Teise pooltunni algul tuli pärast Mahmudovi ja Kotsari tabamusi 21:12. Kahekohalise numbrini ei lubanud Janar Mägi hoolealused esialgu vahel käriseda, sest Nikita Makovei ja Erki Ehanurm olid täpsed. Peagi juhtus aga seegi, sest pidurdamatus hoos Mahmudov tegi kahe järjestikuse värava abil seisuks 28:17.

Eelmisel hooajal vaid korra võidurõõmu maitsnud Oskar kirjutas tabelisse teise võidu tulemusega 34:21. Mõneti sümboolselt viskas kohtumise viimase värava platsi vanim mängumees ehk 56-aastane Hendrik Karlson. Oskari heaks viskas Mahmudov 11, Kiipus kuus ja Kotsar viis väravat, kehralastel tabas Makovei viis ja Semenkov neli korda.

9. Valga Käval 2 0 0 2 36:68 0

Parimad väravakütid: Tõnu Jõks – 35, Siim Markus Saarend (mõl TÜ) – 23, Kristo Kiipus (Oskar) – 19, Siim Pinnonen (Viimsi) – 16, Janis Selge (Tallinn 2) ja Pavel Semenkov (Kehra) – 15, Priit Kotsar (Oskar) – 13 väravat.