Põlva/Arcwood jätkas esiliigas võidukalt

30.10.2020

Mängutihe käsipallinädal jätkus reede õhtul Põlvas, kus meeste esiliiga kolmanda vooru kohtumises jätkas pikka kaotuseta seeriat Põlva/Arcwood. Kodumeeskond alistas HC Tallas/Tallinna Spordikooli 31:26 (16:11).

Tiitlikaitsja Põlva/Arcwood alustas hooaega raske võiduga, olles noorte kaaslinlaste Coopist üle vaid 24:23. HC Tallas/Tallinna Spordikool jäi aga võitluslikus mängus nelja väravaga alla kogenud Tallinna Oskarile.

Kodumeeskond tegutses Coopi võrku 12 palli saatnud Raido Peedomaata, küll aga olid rivis avamängult eemale jäänud Mihkel Tamm ja Olari Paumets. Tallase ridades puudus esimeses voorus säranud ja Oskari vastu kuus väravat visanud meeskonna noorim liige, 16-aastane Urmas Rõuk.

Kohtumise esimesed kuus minutit möödusid omapäraselt. Väravaid visati vaheldumisi ja ikka sama rütmiga – võõrustajad läksid juhtima, külalised viigistasid. Aga huvitaval kombel oli seisul 4:4 protokollis kaheksa erinevat väravaviskajat. Esimesena läks "ahneks" Markus Käo, kelle kaks järjestikust tabamust aitasid Arcwoodi 6:4 juhtima.

Põlvalased hakkasid eest libisema, kui Priit Jõks 12. minutil 9:5 viskas, kuid peagi poolitasid Kermo Pilden ja Jaan Läänmäe kaotusseisu. Arcwoodi kaheväravaline edu ei rahuldanud, pealinlasi hoiti seitse minutit väravata ja pärast Siim Kübardi täpset viset juhiti 12:7. Poolaja lõpul tabati jälle kordamööda ning pausile mindi seisul 16:11.

Kui esimeses voorus suutis Tallas viieväravalise poolajakaotuse Oskari vastu kiirelt minimaalseks vähendada, siis Põlvas see ei õnnestunud. 34. minutil tuli Käo tabamusest hoopis Arcwoodi senine suurim edu 19:12 ja neli minutit hiljem Jõksilt juba 23:14. Külalised pealinnast ei kavatsenud siiski võitluseta alla anda.

Kümneväravaliseks põlvalaste edul käriseda ei lubatud ja kahel korral vähendas Danel Žigadlo vahe kuuele. 54. minutil tuli Pildeni viskest 28:23, kuid Arcwood sai 31:26 võidu. Käo viskas seitse, Jõks, Margo Piksööt ja Sergei Ljubtšenko neli väravat. Sarnaselt tabasid ka Tallase täpsemad – Žigadlo seitse, Pilden, Nikita Piskunov ja Andreas Klammer neli korda.

Esiliigas jätkab liidrina HC Tallinn 2, kel kolme vooruga täisedu. Mängu vähem pidanud Põlva/Arcwoodil on neli punkti, kahe silmaga on viis meeskonda ning HC Tallas/Tallinna Spordikool ja Valga Käval pole punktiarvet veel avanud.

Esiliiga järgmised mängud:

31.10.  16:15  Tallinna Oskar – HC Kehra/Primend

9.11.   17:45  HC Kehra/Primend – Valga Käval

12.11.  18:00  HC Tallas/Tallinna Spordikool – Põlva Coop

12.11.  19:00  HC Viimsi/Tööriistamarket – Tallinna Oskar

Pildil: Seitse väravat visanud Markus Käo pidurdamisega jäi HC Tallas/TSK hätta ning Põlva/Arcwood sai viieväravalise võidu. (Foto: Helin Potter).