Esiliiga tippmängus sai ülekaaluka võidu Põlva/Arcwood

05.03.2021

Meeste esiliigas peeti reede õhtul Põlvas tõeline tippmäng, kui vastamisi läksid liigatabeli kahel kõrgemal astmel paiknenud meeskonnad. Üllatavaltki ülekaaluka võidu sai Põlva/Arcwood, alistades HC Tallinn 2 tulemusega 36:22 (20:12).

Mesikäpa halli koroonaviirusest tingitult tühjade tribüünide ette jooksis mõlemas tiimis ridamisi ekskoondislasi. Et komplekt oleks täielik, vilistas esiduo mängu rahvusvaheliselt tunnustatud kohtunikepaar Marion Kull ja Alvar Tint, kellest viimane ka ise mõnel korral rahvuskoondist mängijana esindanud.

Tänavuse hooaja esimeses vastasseisus novembris jäi 30:27 peale Põlva/Arcwood. Viimati suutis HC Tallinn 2 põlvalased üle mängida 2018. aasta esiliiga poolfinaalis. Reedel alustasid külalised hästi, Martin Pihlamägi viskest juhiti 3:1 ja hetk hiljem tegi Palle Viilu 4:2.

Peagi tuli viik 4:4 ja pärast Kristjan Kuke topelttõrjet lõpetas põlvalaste 4:0 vahespurdi Harri Oberg, viies kodumeeskonna 6:4 juhtima. Ei möödunud minutitki, kui ees oli hoopis Tallinn – kiirelt nõelas kahel juhul Tarmo Ulla ja korra Kristjan Järv.

Seepeale tõestas Arcwood, et nemadki oskavad kiirrünnakuid realiseerida. Lisaks pandi oma värav koguni üheksaks minutiks lukku ja 20. minutil tuli Raido Peedomaa tabamusest juba 13:7. Külalised reageerisid kolme vastuseta väravaga ning Ulla tegi seisuks 13:10. Uuesti spurtis Arcwood ja läks puhkepausile pärast Rasmus Käo tabamust 20:12 eduseisus.

Mängupilt ei muutunud teise pooltunni algulgi, kümneväravaliseks kasvatas Arcwoodi edu juba avapoolajal seitse väravat visanud Priit Jõks, tehes seisuks 24:14. Tallinn 2 võitlust ei lõpetanud ja kümnekonnaks minutiks mäng võrdsustus. Siis tabas Käo kolm korda järjest ning Margo Piksööt viis Arcwoodi 48. minutil 31:17 ette.

Lõpuvile kõlades olid põlvalaste võidunumbrid 36:22 ja edu ühe kohtumise vähem pidanud Tallinn 2 ees kasvatati seitsmele punktile. Arcwoodil said käe valgeks tosin pallurit, Jõks viskas üheksa, Käo viis ja Peedomaa neli väravat. Kaotajate täpsemad olid Ulla kaheksa ja Pihlamägi viie tabamusega.

Järgmised mängud esiliigas:

7.03.   16:00  Valga Käval – HC Kehra/Primend

7.03.   18:15  Tallinna Oskar – HC Viimsi/Tööriistamarket

10.03.  18:00  Põlva Coop – Tartu Ülikool

16.03.  19:30  Tartu Ülikool – Tallinna Oskar

Pildil: Võitlust Põlva/Arcwoodi ja HC Tallinn 2 vastasseisus oli, kuid tasavägisust jätkus vaid avapoolajaks. (Foto: Helin Potter).