Viimsi alistas esiliigas Oskari ning tõusis tabelis kolmandale astmele

07.03.2021

Meeste esiliigas kohtusid kahe peale Eesti meistriliigaski üheksa medalit võitnud kaks meeskonda. HC Viimsi/Tööriistamarket alistas võõrsil Tallinna Oskari 35:25 (14:14) ning kerkis liigatabelis kümne punktiga kolmandale kohale.

Kahe juba aastakümneid Eesti käsipallielu rikastanud klubi vastasseisust võid oodata põnevat, sest näiteks mullu jäi mõlemas omavahelises mängus vaheks vaid üks värav. Tõsi, tänavusel hooajal novembris said viimsilased kodusaalis küllalt kindla 35:27 võidu.

Mart Varik ja Siim Pinnonen viisid külalised kiirelt 2:0 ette. Kaheksandaks minutiks oli tablool viik 3:3, ent siis hoidis Viimsi vastaseid seitse minutit väravata ning Pinnoneni karistusvise viis tabelis neli punkti rohkem kogunud meeskonna 6:3 juhtima. 21. minutil kasvatas Matten Mäerand edu neljaväravaliseks, 11:7.

Siis aga vastas Polad Mahmudov koguni kolme järjestikuse tabamusega ja 28. minutil tuli Ragnar Põldma täpsest viskest viik 13:13. Teist pooltundi alustatigi nii-öelda nullist ehk 14:14 seisult, kuid Viimsi peatreeneri Kristo Järve juhised riietusruumis toimisid paremini.

Eriti heas hoos oli viimast päeva 31-aastasena veetnud Owe-Martti Lemsalu, kelle värav viis Viimsi jälle 17:14 juhtima. Korra veel jõudis Oskar kuklasse hingama, aga siis libisesid külalised juba lõplikult võidu suunas. 8:2 vahespurt aitas Viimsi 47. minutil 25:18 eduseisu.

Viimastel minutitel vahe enam ei vähenenud, vaid pigem kasvas viimsilaste kasuks ning lõpuvile kõlades olid HC Viimsi/Tööriistamarketi võidunumbrid 35:25. Pinnonen viskas seitse, Varik kuus ja Kaspar Haiba viis väravat. Oskaril tabas Põldma seitse ja Mahmudov kuus korda.

Järgmised mängud esiliigas:

10.03.  18:00  Põlva Coop – Tartu Ülikool

16.03.  19:30  Tartu Ülikool – Tallinna Oskar

21.03   16:30  HC Tallinn 2 – Põlva Coop

Pildil: Owe-Martti Lemsalu (viskel) tegi endale esmaspäevaseks sünnipäevaks koos HC Viimsi/Tööriistamarketiga kena kingituse, kui võit Tallinna Oskari üle tõstis meeskonna liigatabelis kolmandaks. (Foto: Helin Potter/arhiiv).