Tartu Ülikool viis pealinnast võidupunktid koju

21.11.2020

Meeste esiliiga viies voor kolis pärast kaht mängu Põlvas pealinna, kuid võidupunktid viidi siiski Lõuna-Eestisse. Tartu Ülikool oli Kristiine spordihoones 31:22 (15:8) üle Tallinna Oskarist. Mõlemad meeskonnad on kogunud neli punkti, ent tartlastel on mäng vähem peetud.

Oskar ja TÜ on juba aastaid ühiselt esiliigas mänginud, mullusel poolikuks jäänud hooajal kohtuti vaid korra ja kodusaalis said siis 15-väravalise võidu tartlased. Tunamullu oldi vastamisi nii meistri- kui ka karikavõistlustel ning kõik neli kohtumist olid tasavägised. Ülikool väljus võitjana kolmel, Oskar ühel puhul.

Laupäeva pärastlõunal alustati võrdselt ja kolme minutiga oli seis 2:2. Siis jäi Oskar aga seitsmeks minutiks väravata ning puurivaht Kevin Klimovi karistusvisketõrje järel viisid Tõnu Jõks ja Rainis Moro külalised kahe väravaga ette. 16. minutil tabas Aleksandr Kirillov kaks korda järjest ja seis oli 8:4.

Kristo Kiipus eksis Oskari poolel teist korda karistusviskel ja ülikoolitiim hakkas eest rebima. 5:0 vahespurdi lõpetuseks tuli Siim Markus Saarendi tabamusest juba 14:6. Veidi suutsid Polad Mahmudov ja Kiipus vahet vähendada, aga puhkama mindi pärast Klaus Peeter Rüütli täpset viset TÜ eduseisul 15:8.

Tartu meeskond hakkas teise poolaja algul vahet veelgi kasvatama. Jaanus Peeter Rüütli tegi 36. minutil 18:9 ja Kirillov neli minutit hiljem 21:11. Oskaril tabas kaks korda Ragnar Põldma, sama mitu karistusviset realiseeris Kiipus ja viimast kümmet minutit alustas Oskar veel vaid kuueväravalises kaotusseisus.

Lähemale oskarlased siiski ei saanud ning TÜ võttis hooaja teise võidu võõrsilt tulemusega 31:22. Rüütli ja Saarend viskasid kuus ning Jõks, Kirillov ja Raiko Roosna viis väravat. Oskari kasuks tabas Kiipus seitse ja Mahmudov neli korda. Esiliiga viies voor lõpeb pühapäeval Valgas, kui Käval võõrustab kell 15 algavas mängus HC Viimsi/Tööriistamarketit.

Pildil: Klaus Peeter Rüütli aitas kuue väravaga kaasa, et Tartu Ülikool pealinnast Oskari vastu võiduga koju saaks sõita. (Foto: Helin Potter/arhiiv).