Põlva/Arcwood jätkas esiliigas võidukalt ja tõusis uueks liidriks

20.11.2020

Meeste esiliiga viies voor jätkus Põlva Mesikäpa hallis, kus päev varem etendati põnevuslahing Coopi ja HC Tallinn 2 vahel. Reedel oli võõrustajaks Põlva/Arcwood, kes alistas HC Kehra/Primendi kindlalt 35:22 (14:9) ning kerkis uueks liidriks, punktiga mööda HC Tallinn 2-st, omades veel üht mängu varuks.

Mullu kohtusid samad meeskonnad kahel korral ja kui kodus said põlvalased 29:24 võidu, siis võõrsil mängiti 32:32 viiki. Tegu oli mõlema meeskonna jaoks eelmise hooaja viimase mänguga, enne kui meistrivõistlused peatati. Nii on HC Kehra/Primend tänaseni viimane esiliigameeskond, kes Arcwoodilt punkti näpata suutnud.

Kehralased sõitsid Põlvasse vaid kaheksa väljakumängijaga, kuid väravatevaeses mängu alguses said tiitlikaitsjale hästi vastu. Johan Markus Koitsaar viskas kaheksandal minutil seisuks 3:2, kuid siis jäid külalised üheksaks minutiks väravata. Arcwoodki ei skoorinud metsikult, ent Margo Piksööt viis kodumeeskonna 7:2 juhtima.

Tänavu neljast mängust seni kaks võitu ja kaks kaotust saanud Kehra/Primend vähendas vahe kolmele väravale, aga Arcwood reageeris 4:0 vahespurdiga, mille lõpetuseks Siim Kübard 13:6 tegi. Kehra lõpetas poolaja sisukamalt ja Pavel Semenkovi tabamus saatis meeskonnad puhkepausile seisul 14:9.

Riietusruumist väljus uued käigud leidnud Põlva/Arcwood, kaitse pandi lukku ja mingist väravatevaesusest polnud juttugi. Teist pooltundi alustati kuue vastuseta väravaga ning Piksööt tegi 36. minutil seisuks 20:9. Kehra hakkas ka tabama, aga kord juba hoo sisse saanud põlvalasi oli raske pidurdada.

15-väravaliseks – 26:11 – kasvas vahe 44. minutil pärast Sergei Ljubtšenko kaht tabamust, siis tuli parem periood ka külaliste ridades, kus vaheldumisi skoorisid 47-aastane Indrek Lillsoo ja 16-aastane Koitsaar. Kohtumise võitjas siiski kahtlust ei tekkinud ning Põlva/Arcwood kirjutas tulemusega 35:22 tabelisse neljanda võidu.

Võitjate ridades said käe valgeks tosin pallurit, neist Ljubtšenko viskas seitse ning Kübard ja Piksööt neli väravat. Kaotajatel tabasid Lillsoo ja Nikita Makovei viis ning Koitsaar ja Semenkov neli korda. Pühapäeval tuleb Arcwoodile külla juba kõvem pähkel, kui karikavõistluste veerandfinaali avakohtumises võõrustatakse SK Tapa/N.R. Energy't.

Esiliiga järgmised mängud:

21.11.  16:45  Tallinna Oskar – Tartu Ülikool

22.11.  15:00  Valga Käval – HC Viimsi/Tööriistamarket

Pildil: Põlva/Arcwoodi kaitse lubas külla sõitnud HC Kehra/Primendil esimese 40 minutiga visata vaid kümme väravat ja lõpuks saadi 35:22 võit. (Foto: Helin Potter).