Põlva Coop ja HC Kehra/Primend startisid esiliigas võidukalt

15.10.2020

Teisipäeval ühe kohtumisega alanud tänavune meeste esiliiga hooaeg sai täna jätku kahe mänguga. Põlva Coop alistas võõrsil Valga Kävali 29:24 (10:10) ning HC Kehra/Primend oli samuti võõral väljakul 24:20 (11:7) üle HC Viimsi/Tööriistamarketist.

Viieaastase pausi järel täiskasvanute sarjadesse naasnud Valga Käval sai avamänguks külla Põlva Coopi, kes märtsis katkenud mulluse hooaja põhiturniiril hoidis teist kohta. Tänavu ei tohi aga esiliigas esinevad duubelmeeskonnad meistriliiga tiimide pallureid kasutada ning nii on Coop väljas liiga noorima koosseisuga – vaid üks palluritest on täisealine.

Vägagi sümboolselt viskas kohtumise avavärava Ingmar Kasuk, kes ka viis aastat tagasi Kävali ridadesse kuulus, vahepeal jõudis aga Kehraga näiteks Eesti karikavõitugi maitsta. Esimesel veerandtunnil käis minimaalne edu käest kätte – kord oli Käval ühega ees, siis jälle Coop. 17. minutil viis mängiv peatreener Veiko Luik valgalased aga 7:5 juhtima.

Kasuki tabamusest tuli 19. minutil 9:6, kuid siis jäi Käval üheksaks minutiks "kuivale" ja Coop võitles välja 9:9 viigi, kui täpne oli platsi noorim pallur ehk 15-aastane Joonas Vassiljev. Puhkama mindi kenade ümmarguste numbritega tablool – 10:10. Riietusruumist väljus teravamalt Coop ja Randel Matthias Lepp viis külalised 12:10 juhtima.

Kävalit kimbutasid kaheminutilised karistused ning lisaks sai 39. minutil punase kaardi Kenert Lääts. Neli minutit hiljem tuli Kermo Saksingu täpsest viskest põlvalaste senine suurim edu, 18:14. Lauri Land tegi 50. minutil seisuks juba 23:17, ent Käval polnud alla andnud.

Hästi hakkasid tabama kõrgliigakogemustega Luik ja Mihkel Mitt, vahe vähenes korduvalt kolmele väravale, aga Coop sai siiski 29:24 võidu. Saksing ja Sten-Silver Tigas panustasid võitu kuue ning Lepp viie väravaga, Luik sai Kävali kasuks kirja üheksa ja Mitt seitse tabamust.

Neljapäeva õhtu teises kohtumises olid vastamisi karikavõistluste raames juba hooaega alustanud HC Viimsi/Tööriistamarket ja avamängu pidanud HC Kehra/Primend. Mullu kohtuti esiliigas kaks korda ja mõlemal juhul võitis kodusaalis pallinud meeskond. Viimsis alustasid külalised paremini, said 4:2 juhtima, kuid Siim Pinnoneni kaks väravat seadsid jalule viigi.

Siis läks Kehra/Primend uuesti eest ning Pavel Semenkovi tabamusest tuli 23. minutil juba 10:5, mis vaheajaks pisut kahanes – 11:7. Teine pooltund algas väravatevaeselt ja kui hakatigi tabama, ei saanud Viimsi oluliselt lähemale. 16-aastane Kristjan Kruusement kasvatas Kehra edu 39. minutil hoopis kuuele väravale, 15:9.

Viimasele kümnele minutile starditi seisult 19:14, kuid siis algas Viimsi lõpuspurti. Järjest tabasid Rain Jääger, Pinnonen ja Ott-Sander Rosin ning vahe oli veel vaid kaks väravat. Kehra/Primend suutis siiski edu hoida ja alustas hooaega 24:20 võiduga. Semenkov viskas võitjate kasuks seitse ning Pavel Gavriljuk ja Nikita Makovei neli väravat. Kaotajatel tabas Pinnonen üheksa ja Matten Mäerand kolm korda.

Esiliiga järgmised mängud:

18.10.  18:15  Tallinna Oskar – HC Tallas/Tallinna Spordikool

19.10.  17:45  HC Kehra/Primend – Tartu Ülikool

22.10.  18:00  Põlva Coop – Põlva/Arcwood

Pildil: Kermo Saksing panustas Põlva Coopi võitu Valga Kävali üle kuue väravaga. (Foto: Helin Potter/arhiiv).